Masaż reflek­soryczny stóp

Podstawą refleksoterapii jest przekonanie, że różne obszary i punkty na stopach i dłoniach odpowiadają poszczególnym częściom ciała. Tym samym, masując lub uciskając określone punkty można oddziaływać na konkretny narząd.

Główną zaletą refleksoterapii jest to, że jest onadoskonałą techniką relaksacyjną. Poprawia także krążenie krwi i działanie systemu nerwowego i przywraca równowagę między poszczególnymi funkcjami organizmu.

JAK WYKONYWANY JEST MASAŻ?

Masaż refleksoryczny stóp wykonywany jest na obu stopach. Każda stopa podzielona jest na obszary, które odpowiadają poszczególnym narządom w ciele człowieka (zob. akupresura). Masując odpowiednie punkty na stopie uzyskujemy informację o stanie zdrowia, a także dolegliwościach poszczególnych narządów. Punkty narządów parzystych są rozmieszczone na obu stopach, natomiast nieparzystych znajdują sięna stopie po stronie, której leżą. Narządy leżące po środku ciała mają punkty na obu stopach. Refleksoterapia polega na przepychaniu złogów i toksyn w kierunku nerek, dlatego po masażu zalecane jest spożycie dużej ilości płynów, gdyż nerki muszą być przefiltrowane.

Refleksoterapia polega na przepychaniu złogów i toksyn w kierunku nerek, dlatego po masażu zalecane jest spożycie dużej ilości płynów, gdyż nerki muszą być przefiltrowane.


Masaż klasyczny Gdynia

Masaż Klasyczny

Masaż klasyczny (całościowy lub częściowy) Masaż ten poprawia psychofizyczny stan pacjenta w leczeniu wielu schorzeń...
Dowiedz się więcej

Masaż stóp Gdynia

Masaż refleksroyczny stóp

Podstawą refleksoterapii jest przekonanie, że różne obszary i punkty na stopach i dłoniach odpowiadają poszczególnym częściom ciała
Dowiedz się więcej

Masaż sportowy Gdynia

Masaż sportowy

Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń, występujących w sporcie wyczynowym
Dowiedz się więcej

Masaż izometryczny Gdynia

Masaż izometryczny

Zadaniem tego masażu jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążania organizmu ćwiczeniami fizycznymi.
Dowiedz się więcej

Masaż Limfatyczny

Masaż limfatyczny

Celem masażu jest usprawnienie krążenia w naczyniach limfatycznych, co zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych zastojem limfy.
Dowiedz się więcej

Masaż dynamiczny

Masaż dynamiczny

Masaż dynamiczny jest wykonywany na rozluźnionych grupach mięśniowych.
Dowiedz się więcej